דיור בקהילה

דיור לבוגרים באוירה חמה ועוטפת

"אחד הדברים שאני הכי אוהבת לעשות", משתפת ברכה פרסמן, עובדת סוציאלית ותיקה בעיריית בני ברק ובעמותת 'הקו המאחד', "הוא לצפות בדיירים המדהימים שלנו, כיצד הם יוצרים לעצמם את ההווי בבית."

בעמותה נותנים דגש מיוחד על עצמאות הדיירים ועל היכולת שלהם להחליט עבור עצמם כיצד נוח להם, כמובן תוך בקרה מלאה.

הדירות המפוארות שתוכננו במיוחד על מנת להנגיש, להקל ולהעניק להם את מירב הנוחות והפינוק, גורמות לדיירים לפתח חיי חברה עשירים ומרתקים, לגלות יכולות פיזיות וקוגניטיביות חדשות ולקחת יוזמות מפתיעות בניהול הבית, הקבוצה ואפילו סדר היום שלהם.

"דבר נוסף שאני מתרשמת ממנו בכל פעם מחדש כשאני מבקרת בדירות" מספרת ברכה העו"סית, "הוא תחושת הבית החמימה והמרגיעה ששוררת בכל החדרים. ואם לשפוט לפי מצב הרוח המרומם של הדיירים, נראה כי גם הם עצמם חשים בתחושה הזאת, אשר נדיר למצוא אותה בדירות מעין אלו".

עמותת 'הקו המאחד' נוסדה כבר בשנת 1999, ומאז ועד היום מעניקה חממה עבור ילדים ובוגרים חולים, נכים ובעלי מוגבלויות שונות.

פעילות העמותה רחבה ונוגעת בכל הקשור להעשרת יומם של נתמכי העמותה, באמצעות הפקת ומימון מחנות נופש בארץ ובחו"ל, אירועי בר ובת מצווה, ימי הולדת, טיולים, עזרה וימי כיף למשפחות, כולל חלוקת תווי קנייה וסיוע כלכלי לנזקקות שבהן.

בוגרי העמותה מלווים לאורך שנים רבות גם לאחר צאתם ממעגל הנתמכים, ומקבלים שפע של חום ותמיכה, יחד עם כלים להתמודדות ושילוב בקהילה.

כאן זה בית - כאן זה לב!

פרויקט הדיור בקהילה, מהווה כיום את לב הפעילות של העמותה, וכולל בתוכו מספר דירות פאר מפנקות ברמה בלתי רגילה, אשר תוכננו במיוחד עבור הדיירים על ידי אדריכלים ומעצבי פנים מנוסים ובעלי שם, ואובזרו בסטנדרט יוקרתי ובשלל טכנולוגיות מתקדמות, על מנת להעניק לדיירים חיי נוחות מקסימליים.

"בדירות של 'הקו המאחד' שמים דגש מיוחד על היחס האישי", ממשיכה לשתף עו"סית העמותה.

"בנינו את מערך הדיור בהתאמה לקבוצות קטנות במיוחד, כדי שנוכל להעניק יחס אישי וחס לכל דייר ולדאוג שאף אחד לא 'ייבלע' או 'ייפול בין הכיסאות', מה שעלול לקרות בקבוצות גדולות יותר.

בנוסף, יצרנו לכל דייר ריהוט פרטי ואישי בו הוא יאחסן וישמור את החפצים והבגדים שלו, על מנת להעניק לדיירים את תחושת הבעלות והאחריות לה הם זקוקים"

אך החשיבה על כל פרט לא נעצרת כאן.

יחד עם הצוות החינוכי יצרו בעמותה מערכת שלמה של פעילויות חוץ ופנים, להעשרה, חוויה, למידה, טיפול והקניית כלים מגוונים לדיירים.

בין הפעילויות: חוג שחייה, חדר כושר צמוד ומודרך, שיעורי תורה, חוג בישול, חוג נגרות, טיפול בחיות מחמד, השתלבות התנדבותית בפעילות העמותה, עבודה תעסוקתית מגוונת לכל דייר, טיולים ועוד הפעלות שונות ומרתקות המעניקות לדיירים שעות ארוכות של כיף, קידום וחברה.

חשוב לי שלכל ילד תהיה פינה חמה בבית

חיה שינפלד

מנהלת מערך דיור בקהילה

people, love, family, happy

סביבה תומכת

בית חם באוירה חויתית ומהנה שיעניק לילדכם את העוצמה והכלים לחיים עצמאיים

compassion, love, care, empathy

שילוב וקידום

קידום הדיירים ופיתוח כישורי חיים, חוגים, פעילויות וטיולים סביב מעגל השנה

shelter, charity, volunteer, social

מקום חדש ומרווח

חדרים מרווחים ומעוצבים ברמה גבוהה, חדרי רחצה, מטבח מאובזר ופינת ישיבה מרגיעה

מלאו את הטופס והבטיחו את מקומכם

דילוג לתוכן